CoderDojo Kadıköy Başlıyor!

6-17 yaş arasındaki çocukların ücretsiz olarak bilgisayar programlamayı öğrenmesine destek olmayı amaçlayan CoderDojo atölye çalışmaları Kadıköy’de her Pazar sabahı saat 10:00 – 11:30 arası devam ediyor. Bilgisayar yazılımı konusunda uzman gönüllüler sayesinde devam eden CoderDojo buluşmalarında, çocuklar kod yazımı dünyasına ilk adımları atıyorlar, bilgisayarda bir şeyler yaratmaya başlıyorlar, ilgileri devam ettiği sürece, (her derse kayıt yaptırmak şartıyla) istedikleri kadar çalışmaya katılabiliyorlar. Coderdojo Türkiye ile ilgili detaylı bilgiler için facebook sayfamızı takip edin: 

Derse gelecek küçüklerin yanlarında (çalıştığına emin olduğunuz) laptop bilgisayarlarını (ve şarj kablolarını) getirmeleri yeterli. 6 yaş ve üzerindeki meraklı bütün çocuk ve gençlere açık CoderDojo’ya, 12 yaştan küçüklerin yanlarında bir büyük ile gelmeleri gerekiyor. Coderdojo, bir çalışma ortamı olduğundan, velilerin çocukları bırakıp alırken sessizliği korumalarını rica ediyoruz.

Ücretsiz kayıt yaptırın

Derslere katılım sınırlı olduğundan, derse gelemeyecek küçüklerin kayıtlarını silmenizi veya bize haber vermenizi rica ederiz.

Aklınıza gelebilecek diğer sorular için, öncelikle, Facebook’taki bütün notlarımızı okumanızı önemle tavsiye ediyoruz.

CoderDojo ilginizi çekiyorsa, bizi Facebook’ta takip ederek, her atölye çalışması ile ilgili duyuruları izleyebilirsiniz.