Startup Ladies Paneli 14 Mart 2017 Tarihinde Dome İstanbul’da Gerçekleşti

Mikrofon bir kez daha Türkiye’nin Girişimci Kadınlarındaydı:

Startup Ladies Paneli büyük ilgi gördü

İlki 2015’te Stage-co tarafından düzenlenen ve girişimci kadınların kendi gerçek hikayelerini paylaştığı Startup Ladies Paneli, Stage-Co ve Start-IST’in ortak organizasyonu ile 14 Mart Salı akşamı Dome İstanbul’un ev sahipliğinde gerçekleşti.

Start-IST ve Davetpostası.com’un kurucusu Mine Dedekoca’nın moderatörlüğünü yaptığı panelde, ScaleX Kurucusu Dilek Dayınlarlı, Insider Kurucu Ortağı Hande Çilingir, Givin Kurucusu Başak Süer ve Stage-Co & CoderDojo Türkiye Kurucu Ortağı Neşen Yücel panelist olarak bilgi ve tecrübelerini aktardılar.

 

Girişimcilik zor ama etki bırakmak heyecan verici

100 civarında katılımcının ilgi gösterdiği panelde, konuşmacılar nasıl girişimci olmaya karar verdiklerini, bir kadın olarak girişimci olmanın zorluklarını ve startup dünyasında kadınların yerini konuştular. Girişimcilik dünyasının kadınlar için göründüğü kadar zor olmadığı  fikrinde birleşen Türkiye Startup Ekosisteminin önde gelen kadın figürleri,  izleyicilerden gelen sorulara açık yüreklilikle yanıt verdiler. Kadınlar kadar erkeklerin de ilgi gösterdiği panelde öne çıkan ortak görüş, girişimciliğin genel olarak zorluklara sahip olmasına rağmen, yaptıkları işlerle bir etki bırakmanın çok heyecan verici olduğu ve her birinin işlerine tutkuyla bağlı oldukları yönündeydi.

Neşen Yücel ve Mine Dedekoca 3 senedir düzenledikleri Startup Ladies buluşmaları ile kadın girişimcileri desteklemeyi,  özellikle de Startup dünyasına kadınların girişini kolaylaştırmayı amaçladıklarının altını çizdiler.

Kadın Girişimcilere dönük etkinliklerinin bundan sonra düzenli olarak gerçekleşeceğini, bu cesur ve yeni alana kadınların etkisinin çok büyük olacağına inandıkları için, etkilerini büyütmek amacıyla kurumların sponsorluk tekliflerine açık olduklarını belirttiler.

Stage-Co Hakkında:

  • 2012 yılında Neşen Yücel ve Patrick Bosteels tarafından kuruldu.
  • Startuplar, mentorlar ve yatırımcılara dönük danışmanlık, proje yönetimi ve eğitim alanlarında faaliyet gösteren Türkiye’nin en hızlı büyüyen organizasyonlarından biridir.
  • StartupWeekend, Hackathon, Seedstars, Pirate Summit gibi uluslararası etkinliklerin Türkiye’deki organizasyonlarını yapar.
  • Türkiye’nin yanısıra Berlin, İrlanda, İran ve Singapurda startuplara destek veren organizasyonlar ile işbirliği yapmaktadır.

Start-IST Hakkında:

  • 2012 yılından beri yerel ve uluslararası firmalarla birlikte girişimcilik odaklı etkinlikler ve workshoplar düzenler.
  • Global girişimlerin Türkiye pazarına girişine destek olur.
  • Girişimcilik ve serbest çalışma ile ilgili eğitimler düzenler.
  • Girişimler ile hizmet sunanları bir araya getirir.